Характеристика біржової мережі Заходу – частина 2

Характеристика біржової мережі Заходу – частина 2Нью-Йоркська торговельна палата (NYBOT – The New York Board of Trade). Створена в червні 2004 року в результаті поступового злиття і поглинання Нью-Йоркської біржі кави цукру і какао та Нью-Йоркської біржі бавовни та цитрусових. Ця біржа продовжує торгівлю кавою, цукром та какао бобами, крім того бавовною та концентратом апельсинового соку, тобто контрактами двох колишніх бірж, окрім того введено в обіг нові контракти на різноманітні фондові та валютні індекси та етиловий спирт.

Середньо-американська товарна біржа (MACE – MId America Com- mod Exchange). Організована в Нью-Йорку у 1868 р. Однією з унікальних характеристик цієї біржі є відносно незначні розміри контрактів. Зерно і соя – 1 000 бушелів, ВРХ і живі свині – 20 000 і 15 000 фунтів відповідно. Срібло – 1 000 трійських унцій. Валюта: британські фунти – 12    500 в лоті, японська ієна – 6 250 000 у лоті. Членів – 1 205, Рада директорів – 15, штат – 81 особа, які не є членами біржі.

Канзаська торговельна палата (KCBT – Kansas Gty Board of Trade), Missouri, Іпс. Це вузькоспеціалізована зернова біржа, заснована у 1856 р., де контракти укладаються лише на тверді сорти пшениці.

Зернова біржа Міннеаполісу (MGE – Mmneapotis Gram Exchange). Заснована у 1881 р., сьогодні є найбільшим ринком зернових за спотовими контрактами з негайною поставкою. Проводить також ф’ючерсні торги контрактами на весняну пшеницю. Членів — 420, Рада директорів — 14, штат — 100 осіб, які не є членами біржі.

Нью-Йоркська товарна (комерційна) біржа (NYMEX – New York Mercantile Exchange ). Створена у 1872 р. як ринок сиру, масла і яєць. На біржі є 7 категорій членства (за буквами англійського алфавіту A-G), управління — 13 осіб, штат — 120 осіб, які не є членами біржі. Сьогодні це найбільший ринок ф’ ючерсів на нафту та продукти її переробки. Нафтовий контракт розміром 1 000 барелей, котирується у доларах за барель. Базовою маркою нафти є світла легка техаська нафта. У 1994 році відбулося злиття з Нью-Йоркською товарною біржою (COMEX – Commodiïy Exchange, ІПС.), заснованою у Нью-Йорку в 1933 р. шляхом злиття трьох бірж. На ній торгували кольоровими та коштовними мета-лами: міддю, сріблом, золотом, цинком і фінансовими інструментами. Це основний ринок металів США. Контракти котируються в англійських фунтах, у центах за фунт. Наприклад, розмір контракту на мідь становить 25 тис. фунтів.

Comments are closed.