Характеристика біржової мережі Заходу – частина 3

Характеристика біржової мережі Заходу – частина 3Мережа фондових бірж США нараховує сім бірж. У 1962 р. їх було 14. Вони поділяються на національні та регіональні. До національних належать:

Нью-Йоркська фондова біржа (NYSE – New York Stock Exchange ). З 1792 р. діяла як “добровільна організація”. Лише у 1972 р. була перетворена на неприбуткову корпорацію. Ця біржа є найбільшою біржею світу за обсягами продажу та найбільшою у США за кількістю проданих акцій. На даний час процедуру лістингу витримали акції понад 2 670 компаній, на 28 липня котирувалися 902 облігацій п’яти типів. В березні 2006 року відбулося злиття NYSE і ArcaEx, яке вважається найбільшим серед фондових бірж світу. З цього часу Нью-Йоркська фондова біржа стає відкритим акціонерним товариством, що підтверджує світову тенденцію щодо комерціалізації біржової діяльності.

Американська фондова біржа (AMEX – American Stock Exchange). Друга за значенням та величиною фондова біржа США, створена у 1908 р., має 661 члена біржі, працює з акціями тих компаній, які не можуть витримати лістингу на Нью-Йоркській фондовій. На AMEX котируються акції закордонних компаній, переважно канадських та англійських. Регіональні фондові біржі лістингують місцеві компанії, однак там котируються також акції, що витримали лістинг на двох національних біржах.

Середньозахідна фондова біржа (MSE – M!dwest Stock Exchange). Створена у 1960 р. шляхом злиття окремих бірж Чикаго, ця біржа розмі-щена у серці фінансового центру Чикаго. Лістинг витримала лише 31 акція.
Тихоокеанська фондова біржа (PSE – Padfic Stock Exchange). Результат об’єднання бірж Лос-Анджелеса і Сан-Франциско у 1936 р. Акціями торгують у Лос-Анджелесі, опціонами – у Сан-Франциско.

Філадельфійська фондова біржа (FSE – FhüadelpMa Stock Exchange). Найстаріша біржа США, організована у 179O р. Зараз організувала торги опціонами на іноземну валюту.

Бостонська фондова біржа (BSE – Boston Stock Exchange). Через значну територіальну наближеність до Нью-Йорка виникають проблеми, однак цей фінансовий центр має велику вагу у США. Винятковий лістинг на цій біржі витримали 93 акцій.

Цінциннатська фондова біржа (CSE – Cmcmnati Stock Exchange). Засно-вана у 1883 р. як типова регіональна біржа, такою вона є й сьогодні.

Comments are closed.