Характеристика біржової мережі Заходу – частина 4

Характеристика біржової мережі Заходу – частина 4Останніми роками суттєво зросла роль бірж у Японії.

В Японії найбільшою є Токійська товарна біржа (TCE – Tokyo Com- modiïy Exchange). На ній обертаються такі товари, як золото, срібло, платина, каучук, бавовна, вовняна пряжа. Біржа у м. Кобе спеціалізується на зернових, в м. Йокагамі — на цукрі, каучуку, текстильній сировині, зернобобових, шовку. Крім Токійської біржі віднедавна великої ваги в Азії набирають Сіднейська та Сянгамська (Гонконг) біржі.

На Сіднейській універсальній біржі торгують вовною, живою великою рогатою худобою, золотом, валютою, фінансовими інструментами, контрактами на базі індексів акцій та відсоткових ставок. Завдяки активній торгівлі контрактами на короткострокові банківські векселі, державні цінні папери та індекси акцій, значно зріс обсяг контрактів на Сіднейській ф’ ючерсній біржі, в той же час обсяг торгівлі реальним товаром істотно зменшився.

Сінгапурська біржа також є міжнародною, на ній котируються такі товари, як валюта, золото, дизельне паливо, контракти на базі індексів акцій.

Гонконгська ф’ючерсна товарна біржа котирує цукор, соєві боби, золото, контракти на базі індексів акцій. Сан-Паулу котирує сільсько-господарські товари, золото, валюту, індекси.

З 50-х років ХХ-го століття надзвичайно швидкими темпами починає розвиватися фондовий ринок Азії.
Гігантом серед фондових бірж Азії є Токійська фондова біржа (TSE – Токіо Stock Exchange ), була заснована у 1878 р. Однак лише після другої світової війни за своїми обсягами вона виходить на друге місце у світі. Покупцями акцій на цій біржі є не лише такі потенційні інвестори, як банки, страхові компанії, інвестиційні фонди, але й дрібні акціонери. На 31 липня 2006 р. було зафіксовано обсяги торгівлі акціями в сумі 510203,788 трлн. єн. Ця біржа є високоавтоматизованим ринком. Торговельна практика відрізняється від нью-йоркської та європейської. Перша секція розміщена у спеціальному місці, на ній торгують акціями великих промислових корпорацій (Blue cMps); другу секцію репрезентують малі і середні компанії; в третій секції торгують акціями ризикових компаній. Торги ведуться акціями національних компаній, іноземних акцій небагато, за два останніх роки відчутно зріс обіг відсоткових цінних паперів, відкрито торгівлю ф’ючерсними контрактами.

Comments are closed.