Аграрії чекають відкриття земельного банку

Аграрії чекають відкриття земельного банкуВже незабаром аграрії зможуть отримувати кредити за ставками на 10-15% нижчими, ніж існують на сьогодні. Це стане можливим, коли в Україні запрацює Земельний банк. В першу чергу можливість залучати кредити під нижчі процентні ставки буде вигідною для фермерських господарств, а також малих та середніх підприємств агробізнесу.

Рішення про створення Державного земельного банку було прийнято Верховною Радою минулого року. Українські фахівці передусім вивчили іноземний досвід та провели низку нарад із представниками провідних світових фінансових інституцій. Зокрема, українська сторона нещодавно провела консультації з групою провідних європейських фахівців у банківській сфері, котрі надали ґрунтовні рекомендації та практичні поради щодо створення Земельного банку в Україні.

Завдяки проведеній законодавчій та організаційній роботі, Земельний банк має розпочати виконання своїх завдань вже найближчим часом. Фінансова установа сприятиме зменшенню навантаження на державний бюджет, з якого наразі компенсується частина ставки за кредитами. Так, державна програма зі здешевлення кредитних ставок працює в Україні вже більше 10 років, проте комплексно питання не вирішує.

«Левова частка державних коштів йде на погашення тих високих кредитних ставок, які щороку зростають. З одного боку, є об’єктивні обставини, які формують ці кредитні ставки, але держава не впливає на це. Тому ми вирішили підтримати ідею започаткування Земельного банку, який би дав змогу аграріям одержувати кредитні ставки під не більш як 10% річних», − зазначив директор Департаменту фінансово-кредитної політики та бухгалтерського обліку Міністерства аграрної політики та продовольства України Баграт Ахіджанов.

Експерт земельних відносин та президент Асоціації «Земельна спілка України» Андрій Кошиль вважає, що робота фінансової установи стане ефективнішою, якщо зосередиться на кредитуванні окремих галузей сільського господарства.

«Агрокредитування потрібне, і якщо держава буде цим займатися, то існуюча сьогодні ситуація може змінитися на краще. Однак аби зробити його справді ефективним, необхідно обрати пріоритетні галузі сільського господарства країни, наприклад, молочне скотарство. А також такі кредити необхідно надавати фермерам, які починають працювати та потребують фінансової допомоги», − наголосив фахівець.

Джерело: Міністерство аграрної політики та продовольства України

Comments are closed.