Маймо, що виділяється засновникам нового підприємства

Маймо, що виділяється засновникам нового підприємстваЯкщо в результаті реформування КСП утворюється нове підприємство з одним або декількома засновниками, то необхідно виділити з переліку майна, що персоніфікується між членами КСП, окремо перелік майна засновників нового підприємства для формування статутного фонду та реєстрації юридичної особи.
В переліку повинні бути вказані окремі об’єкти майна, які передаються цим особам для створення нової юридичної особи. При цьому існують деякі особливості складання переліку такого майна.

По-перше, засновникам не слід передавати дебіторську заборгованість, оскільки цей актив не можна вносити до статутного фонду юридичної особи.

По-друге, не рекомендується передавати засновникам незавершене виробництво, оскільки це є фактичні витрати господарства, особливо це стосується загальногосподарських та загальновиробничих витрат.

Ці категорії обігових засобів не є реальними активами господарства. Якщо засновники вноситимуть незавершене виробництво у статутний фонд нового підприємства, то вони мають зробити його експертну оцінку, оскільки вартість, за якою незавершене виробництво списане з балансу КСП і передане засновникам у рахунок їх майнових паїв, не завжди відображає його реальну вартість. Ще одна категорія активів, яку засновникам не слід виділяти в рахунок їх майнових паїв, – це незавершені капітальні вкладення.

Comments are closed.