Оподаткування податком на додану вартість операції з передавання зерна на зберігання

Оподаткування податком на додану вартість операції з передавання зерна на зберіганняУ разі передавання зерна на зберігання заготівельним та зернопереробним підприємствам необхідно враховувати те, що відповідно до Закону України „Про податок на додану вартість“ об’єктом оподаткування є операції з продажу товарів (робіт, послуг) на митній територій України. Продаж товарів згідно з цим законом – це будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передавання прав власності на такі товари за компенсацією незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.

Таким чином, якщо здійснюється передавання зерна від одних до інших заготівельних та зернопереробних підприємств або сільськогосподарським товаровиробникам з наступним поверненням насіння чи грошей (як передбачено постановою Кабінетом Міністрів України від 7 вересня 1998 р. № 1390), то таке передавання підлягає обкладанню ПДВ в порядку, встановленому чинним законодавством.

Не належать до продажу операції з передавання товарів у межах договорів комісії (консигнації”), поруки, доручення, схову (відповідального зберігання), довірчого управління, оренди (лізингу), інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передавання права власності на такі товари іншій особі. Тому у разі, якщо заготівельні (зернопереробці) підприємства надають послуги із зберігання зерна та обліковують його на позабалансовому рахунку, то у цьому випадку об’єктом обкладення ПДВ є лише вартість послуг із зберігання зерна, а передавання цього зерна не є об’єктом оподаткування.

Comments are closed.