Пільги громадянам у сплаті податку за землю
- 16 Січня, 2014
- Реформування
Пільги у сплаті податку за землю мають інваліди першої і другої груп, громадяни, які виховують трьох і більше дітей, та громадяни, члени сімей яких проходять строкову військову службу, пенсіонери, а також інші особи, які користуються пільгами відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту“, громадяни, яким у встановленому порядку видано посвідчення про те, що вони постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Ці пільги надаються на земельні ділянки в межах граничних норм, встановлених Земельним кодексом України.
Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку, починаючи з місяця, наступного за тим, у якому виникало це право. У разі втрати права на пільгу протягом року податок сплачується, починаючи з місяця, наступного за тим, у якому втрачено це право.
З 1 січня 1997 р. у зв’язку з введенням у дію нової редакції Закону „Про плату за землю“ селянські (фермерські) господарства є платниками податку на загальних підставах.
Статтею 12 цього закону пільга, що передбачає звільнення новостворених фермерських господарств на перші три роки з часу передавання землі у власність (згідно із Законом „Про плату за землю“ від 3 липня 1992 р.), не продовжена. Вищезгаданою статтею передбачено звільнення від плати за земельні ділянки державних, колективних і фермерських господарств, зайнятих молодими садами, ягідниками та виноградниками, до вступу їх у період плодоношення, а також гібридними насадженнями, генофондовими колекціями та розсадниками багаторічних плодових насаджень.