Податки і податкові платежі, що сплачують сільськогосподарські підприємства

Податки і податкові платежі, що сплачують сільськогосподарські підприємстваСільськогосподарські підприємства з 1 січня 1999 р. згідно із Законом „Про фіксований сільськогосподарський податок“ від 17 грудня 1998 р, № 320 мали б сплачувати фіксований сільськогосподарський податок.

Однак відповідно до цього ж закону вони з 1 січня 1999 р. до 1 січня 2001 р, звільняються від сплати фіксованого податку, крім відрахувань на обов’язкове державне пенсійне страхування і обов’язкове соціальне страхування.

Отже, в частині фіксованого податку сільськогосподарські товаровиробники здійснюватимуть тільки відрахування на пенсійне і соціальне страхування.

Крім фіксованого податку, вони повинні сплачувати податок на додану вартість, податок на доходи фізичних осіб, податок на нерухоме майно (після його введення), податок на промисел, акцизний збір, мито, державне мито, збір за забруднення навколишнього середовища, рентні платежі.

Фіксований сільськогосподарський податок сплачують сільськогосподарські товаровиробники, в яких сума виручки, одержана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, перевищує 50% від загальної суми валового доходу.

Всі інші сільськогосподарські підприємства сплачують податки і податкові платежі у загальновстановленому порядку, тобто в обсязі, передбаченому Законом України „Про систему оподаткування“ від 18 лютого 1997 р. № 77.

Comments are closed.