Порядок нарахування податку на додану вартість підприємствами споживчої кооперації при закупівлі та реалізації сільськогосподарської продукції

Порядок нарахування податку на додану вартість підприємствами споживчої кооперації при закупівлі та реалізації сільськогосподарської продукціїЗаконом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування“ від 19 листопада 1997 р. № 644 внесено доповнення до ст. 11 Закону України „Про податок на додану вартість“, встановлено особливий порядок розрахунків з бюджетом для платників податку на додану вартість, які здійснюють продаж сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, раніше придбаної (заготовленої) у неплатників податку.

Якщо юридичні особи (платники податку) здійснюють закупівлю сільськогосподарської продукції у фізичних осіб, які не є платниками податку на додану вартість, а потім реалізують вказану продукцію особам, не зареєстрованим як платники податку, об’єктом оподаткування є торговельна націнка (надбавка), встановлена таким платником податку. Права на податковий кредит у платника податку не виникає, оскільки продукція заготовлена у фізичних осіб.

При закупівлі сільськогосподарської продукції особами – платниками податку в інших юридичних осіб – платників податку, нарахування податку на додану вартість здійснюється у загальновстановленому Законом України „Про податок на додану вартість“ порядку.

Comments are closed.