Складання переліку майна під забезпечення боргів
- 22 Лютого, 2013
- Реформування
При визначенні пайового фонду від вартості активів господарства віднімається сума боргових зобов’язань. На цю суму повинні бути виділені окремі об’єкти майна, які залишаються в КСП або передаються правонаступнику для погашення боргів. Для цього складається окремий перелік інвентарних об’єктів. Підприємство-правонаступник отримує борги та відповідне майно за передаточним балансом. Це майно є власністю нового підприємства і має бути поставлене на баланс.
Існує два варіанти визначення майна, яке складає забезпечення кредиторської заборгованості підприємства. Згідно із першим – під забезпечення кредиторської заборгованості виділяється дебіторська заборгованість, грошові кошти та оборотні засоби. За цим підходом максимально задовольняються інтереси кредиторів, а також створюються сприятливі умови господарювання нової юридичної особи-правонаступника.
Згідно із другим варіантом, майно під забезпечення кредиторської заборгованості визначається відповідно до структури активів підприємства на дату реформування. Таким чином, забезпеченням боргів стають і основні, і оборотні засоби і фінансові активи. Саме цей варіант набув широкого розповсюдження при реформуванні підприємств.
Слід зазначити, що за будь-яким варіантом бажано всю дебіторську заборгованість залишати під забезпечення боргів, оскільки існують проблеми правового характеру при виділенні заборгованості в рахунок майнових паїв. Рішення щодо вибору варіанта визначення майна під борги приймається вищим органом управління господарства, так само, як і належним чином оформлений перелік цього майна затверджується тільки вищим органом підприємства.