Складання переліку майна соціальної сфери

Складання переліку майна соціальної сфериНа балансах майже кожного господарства є майно соціальної сфери. Воно не підлягає розпаюванню. До об’єктів соціальної інфраструктури належать:

  • житловий фонд (крім гуртожитків);
  • дитячі дошкільні заклади, школи та інші заклади освіти, табори для відпочинку і оздоровлення дітей, об’єкти культури та аматорського спорту, приміщення будинків-інтернатів для престарілих та інвалідів, об’єкти охорони здоров’я і побуту;
  • заклади середньої та середньої професійно-технічної освіти, дитячі, музичні та художні школи, школи мистецтв;
  • мережі електро-, тепло-, газо-, водопостачання і водовідведення, а також інженерні будівлі та споруди, призначені для обслуговування житлового фонду і соціальної сфери.

На це майно складається окремий перелік. Подальша доля цих об’єктів вирішується загальними зборами, власниками нових агроформувань та місцевою владою. Якщо місцева влада згодна прийняти ці об’єкти на свій баланс, то КСП передає їх згідно із переліком за актом прийому-передачі. В цьому випадку господарство повинно сплатити ПДВ у розмірі 20% від вартості об’єктів.

Ці об’єкти можуть залишитися в КСП, якщо воно продовжує функціонувати, або бути передані підприємству-правонаступнику за передаточним балансом.

Також можуть бути інші шляхи використання об’єктів соціальної сфери, наприклад: викуп новим агроформуванням, здача іншим юридичним особам в оренду, утворення приватних юридичних осіб, які надаватимуть соціальні послуги населенню, перепрофілювання та інші. Варіанти розпорядження соціальною сферою залежать від вибору зацікавлених сторін, спроможності господарства та бажання місцевої влади їх утримувати.

Comments are closed.