Сплата податку на додану вартість при продажу закупленої у населення сільськогосподарської продукції

Сплата податку на додану вартість при продажу закупленої у населення сільськогосподарської продукціїВідповідно до Закону України від З квітня 1997 р. № 168 „Про податок на додану вартість“ (із змінами і доповненнями) у випадках, коли платник податку здійснює операції з продажу особам, які не зареєстровані як платники податку, сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки, раніше придбаних (заготовлених) таким платником податку у фізичних осіб, які не є платниками цього податку, об’єктом оподаткування є торговельна націнка (надбавка), встановлена таким платником податку. Ця норма діє до 1 січня 1999 р.

Що стосується виписки податкової накладної, то згідно з порядком заповнення податкової накладної, який затверджений наказом ДПА України від 30 травня 1997 р. № 165, особа, яка здійснює продаж товарів (робіт, послуг) за готівку кінцевому споживачеві, який не є платником податку, не зобов’язана заповнювати податкову накладну. В цьому випадку звітним документом є чек.

Якщо закуплена у населення сільськогосподарська продукція та продукція її переробки реалізується особам, які зареєстровані як платники податку на додану вартість, об’єктом оподаткування є повна продажна вартість такої продукції. В цьому випадку повинна бути виписана податкова накладна, де вказуються ціна продажу товарів та податок на додану вартість у розмірі 20% від бази оподаткування, тобто ціни продажу.

Comments are closed.