Сплата податку за земельні ділянки, на які протягом року змінюється право на власність

Сплата податку за земельні ділянки, на які протягом року змінюється право на власністьВідповідно до ст. 5 Закону України від 19 вересня 1996 р. „Про плату за землю“ об’єктом плати за землю є земельна ділянка, яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди.

Суб’єктами плати за землю (платниками) є власники землі та землекористувачі, у тому числі орендарі. У випадках переходу протягом року права власності чи права користування земельними ділянками від одного платника податку до іншого земельний податок нараховується та пред’являється до сплати первісному власнику землі або землекористувачу починаючи з початку року і до дня, в якому він втратив право власності чи право користування земельною ділянкою (включаючи і цей день), а новому – починаючи з дня, наступного за днем виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

За земельні ділянки, що перейшли у спадщину, земельний податок справляється із спадкоємців, які прийняли спадщину з моменту її відкриття. Спадкоємцям, які прийняли спадщину до настання строку податкового обліку, податок нараховується з урахуванням податкових зобов’язань спадкодавця.

Comments are closed.