Учасники вексельного обігу та види індосаменту

Учасники вексельного обігу та  види індосаментуУчасники вексельного обігу: трасант – той, хто видає вексель; трасат – платник; ремітент – одержувач коштів. При відмові від оплати, платник повинен повідомити про це всіх учасників обігу векселя, бо всі солідарно або одноосібно несуть відповідальність. У траттах відмічається також найменування платника. Відсутність одного з реквізитів ліквідує юридичну силу векселя. Якщо відсутній термін оплати, то вексель розглядається як належний до оплати за вимогою.

Індосамент – передавальний напис на цінних паперах, який підтверджує перехід права на одержання боргу до іншої особи. Цей напис роблять на зворотному боці або на додатковому аркуші. Індосант – особа, що здійснює індосамент. Індосатор – особа, на користь якої здійснено індосамент.

Види індосаменту:

  • бланковий, коли індосант ставить свій підпис на зворотному боці векселя. Такий вексель може бути переданий будь-якій особі, яка стає його власником з усіма відповідними правами;
  • іменний, коли індосант перед своїм підписом ставить прізвище нового власника;
  • цільовий, коли індосант вказує мету передавання, наприклад „для депонування“. Такий запис носить характер доручення;
  • безобіговий, коли робиться напис „без обігу“, що дає право виключити можливість звернення вимоги у випадку несплати векселя трасантом. Адже при відмові від оплати векселя за протестом несуть відповідальність усі учасники, крім того, який здійснив такий напис.

Comments are closed.