Визначення бази обчислення податку на додану вартість

Визначення бази обчислення податку на додану вартістьБаза оподаткування операцій за продані товари (роботи, послуги), згідно із Законом України від 3 квітня 1997 р. № 168 „Про податок на додану вартість“ (зі змінами і доповненнями) визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, визначеної за вільними або регулюючими цінами з урахуванням акцизного збору, ввізного мита, інших податків і зборів, за виключенням ПДВ, Отже, базою для розрахунку ПДВ є договірна ціна.

Введення податкових накладних передбачене Законом України „ГІро податок на додану вартість“ від 3 квітня 1997 р. № 168 із змінами і доповненнями. Наказом ДПА України від ЗО травня 1997 р. № 165 затверджені форми податкової накладної, книги обліку придбання і книги обліку продажу товарів (робіт, послуг), а також порядок їх заповнення.

З 13 грудня 1997 р. повинно виписуватися не три, а два примірники податкової накладної, причому оригінал дається покупцю, а копія залишається у продавця. Податкова накладна не виключає видачу товарного чека (товарної накладної, рахунків), інших розрахункових або платіжних документів, які підтверджують передавання товарів (робіт, послуг).

Податкова накладна складається в момент виникнення податкових зобов’язань і виписується на кожну повну або часткову поставку товарів (робіт, послуг).

Comments are closed.