Заборона окремих видів експорту та імпорту та використання стандартів

Заборона окремих видів експорту та імпорту та використання стандартівВ Україні забороняються такі види експорту та імпорту: експорт з території України предметів, які становлять національне, історичне або культурне надбання українського народу, що визначається згідно із законами України; імпорт або транзит будь-яких товарів, про які заздалегідь відомо, що вони можуть завдати шкоди здоров’ю або становити загрозу житло населення та тваринного світу, або призвести до руйнування навколишнього середовища; імпорт продукції та послуг, що містять пропаганду ідей війни, расизму та расової дискримінації, геноциду та ін., які суперечать відповідним нормам Конституції України; експорт та імпорт товарів, які здійснюються з порушенням прав інтелектуальної власності.

Конкретні відповіді на поставлені запитання зобов’язані дати митні органи України та Міністерство зовнішньоекономічних зв’язків і торгівлі України.

Товари, що імпортуються на територію України, підлягають обов’язковій сертифікації на предмет їх відповідності фармакологічним, санітарним, фітосанітарним, ветеринарним та екологічним нормам.
У разі відсутності національних стандартів та вимог України на певний товар застосовуються відповідні міжнародні стандарти і вимоги або іноземні стандарти та вимоги, що діють у провідних країнах – експортерах зазначених товарів. Якщо Україна уклала угоду з відповідною державою про взаємне визнання результатів сертифікації товарів, то їх суб’єкти господарської діяльності можуть пред’являти свої сертифікати. В Україні функціонує розгалужена система підприємств і організацій у справах сертифікації (УкрСЕПРО). Головною її організацією є Український державний науково-виробничий центр стандартизації (УкрЦСМ), який видає направлення для проходження сертифікації.

Comments are closed.