Правова основа реформування

Правова основа реформуванняРеформування грунтується на сукупності законодавчих і нормативно-правових актів та положень, що регулюють відносини власності і форми господарювання в сільському господарстві, а також організаційно-правові процедури та механізми реформування підприємств.

Визначальною серед них є Конституція України, насамперед у частині гарантування права власності на землю і непорушності права приватної власності.

Реформування здійснюється з дотриманням вимог Законів України „Про власність», „Про форми власності на землю», „Про підприємства в Україні», „Про підприємництво», „Про господарські товариства», „Про колективне сільськогосподарське підприємство», „Про селянське (фермерське) господарство», Постанов Верховної Ради України „Про земельну реформу», „Про оренду землі», „Про прискорення земельної реформи і приватизації землі», Земельного та Цивільного кодексів України, Указів Президента України „Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва», „Про порядок паювання земель, передавання в колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям».

Реформування здійснюється на основі рішення загальних зборів або зборів уповноважених КСП. Рішення про реформування набуває чинності за умови присутності на зборах не менше трьох четвертих членів КСП і якщо за нього проголосувало не менше трьох четвертих присутніх на зборах (якщо інше не передбачено статутом).

Комментарии закрыты.