Аналіз балансу підприємства
- 5 Серпня, 2014
- Реформування
Https://ljuri.ru/uslugi/ochki-za-chas https://ljuri.ru/uslugi/ochki-za-chas наши преимущества оптика айкрафт очки за час. ljuri.ru |
Перед проведенням конкретних розрахунків, визначають мету аналізу, оскільки залежно від неї беруться до уваги та використовуюься ті чи інші підсумки розділів або статті балансу. Наприклад, при оцінці майнового стану підприємства загальний обсяг засобів дорівнює підсумку активу. Сума підсумків другого та третього розділів активу характеризує обігові кошти. Серед оборотних окремо виділяють кошти та короткострокові цінні папери (сума статей: короткострокові фінансові вкладення, каса, розрахунковий рахунок, валютний рахунок, інші кошти, використання позикових коштів, інші оборотні активи), кошти в розрахунках (сума статей: розрахунки з учасниками, товари відвантажені, строк сплати за якими не настав, та не сплачені в строк, розрахунки з дебіторами: за товари, роботи, послуги, строк сплати яких не настав; за товари, роботи і послуги, не сплачені в строк; за одержаними векселями; з бюджетом; з персоналом за іншими операціями; за виданими авансами; з дочірними підприємствами; з іншими дебіторами), матеріальні обігові засоби (підсумок другого розділу активу).
Іммобілізаційні засоби включають основні засоби (стаття – основні засоби за залишковою вартістю), нематеріальні засоби (стаття – нематеріальні активи за залишковою вартістю), капіталовкладення (стаття – незавершені капітальні вкладення) та фінансові вкладення (стаття – довгострокові фінансові вкладення). Виробничий потенціал, або потужність підприємства одержують як суму статей: основні засоби, виробничі запаси і незавершене виробництво. Відсоток зносу основних засобів на початок і на кінець аналізованого періоду розраховується за формулою:
ВЗ = СЗ : ПВ х 100%,
де ВЗ – відсоток зносу; СЗ – сума зносу; ПВ – первісна вартість.
В Інституті аграрної економіки УААН розроблена комп’ютерна програма, яка за даними підсумків розділів окремих статей активу і пасиву дає можливість характеризувати структуру і динаміку засобів, оцінювати власні та позикові засоби, платоспроможність, ліквідність, ділову активність підприємства та ефективність його роботи, аналізувати фінансову стабільність, розраховувати показники рентабельності, визначати співвідношення позикових і власних засобів, грошових коштів і короткострокових зобов’язань, коштів, дебіторської заборгованості й оборотних коштів до короткострокових зобов’язань.