Кредитоспроможність позичальника

Кредитоспроможність позичальникаКредитоспроможність – це здатність позичальника в повному обсязі та у визначений кредитною угодою термін розрахуватися за своїми борговими зобов’язаннями. Вона характеризує рівень ймовірності повернення кредиту позичальником та базується на рисах особистості позичальника, кредитній історії, наявності забезпечення, ділового досвіду, прогнозу готівкових потоків та ін. Якщо позичальник кредитоспроможний, кредитна заявка може бути розглянута, хоча кредитоспроможність позичальника не гарантує отримання кредиту.

Зважаючи на високу вартість кредитних ресурсів та низьку загальну прибутковість аграрного виробництва, керівники господарств повинні обережно підходити до прийняття рішення про отримання кредитів і, по можливості, намагатися обходитися невеликими короткостроковими кредитами. При плануванні фінансової діяльності господарства потрібно передбачати строки потреби в кредитах та їх розмір.

Звичайно, при наданні кредитів банки цікавляться в першу чергу забезпеченням, але таке обгрунтування необхідне для прийняття керівником підприємства рішення про необхідність звертання в банк та можливость повернення кредиту, доведення своєї кредитоспроможності банку. Це говорить про важливість дослідження інвестиційних проектів, включаючи акуратне і детальне складання прогнозу руху готівки.

Comments are closed.