«Розумний будинок»: примха багатих чи необхідність для якісного життя?
- 12 Листопада, 2015
- Нерухомість
Кількість українців, які встановлюють систему «Розумний будинок» у своєму житлі постійно зростає. Спробуємо розібратися в специфіці даної послуги, вартості та перспективи її розвитку.
Що таке «Розумний будинок»?
Саме поняття «Розумний будинок» з’явилося ще в 1970-му році в Америці. При цьому поняття включало в себе характеристики будівлі, які забезпечують ефективне використання робочого простору. З часом дане поняття істотно розширилося. Сьогодні «розумними будинками» називають житло, організоване для проживання людей за допомогою автоматизації і високотехнологічних пристроїв. При цьому у разі аварійних ситуацій система оперативно реагує і автоматично їх вирішує. Всі ці пристрої об’єднані в систему і спрямовані на забезпечення комфорту і безпеки. Важливою перевагою системи є і економія енерговитрат будівлі. Завдяки системі платежі за електроенергію, воду, газ і т.д. скорочуються на 50%.
Будинки з «розумом» стали доступні майже всім
За словами експертів, сьогодні все більше будинків в Україні стають «розумними». «Система автоматизації« Розумний будинок »давно широко використовується за кордоном, в Україні ж установка інтелектуальних систем поки тільки набирає обертів. При цьому якщо раніше такі системи встановлювали в основному заможні українці, щоб підкреслити статус, то сьогодні до них приєдналися і представники середнього класу з метою економії енергоресурсів.
На даний момент про таку систему знає практично кожен, хоча ще п’ять-сім років тому для багатьох це було новинкою. Але ось популярність системи залишає бажати кращого. Більшість вважає, що «розумний дім» стоїть «захмарних» грошей. Насправді це не так. Якщо розглядати стандартну 2-х, 3-х кімнатну квартиру і зупиниться на бюджетному варіанті, система буде коштувати дешевше в рази, ніж нормальний капітальний ремонт. Все залежить від кількості функцій, які ми хочемо вкласти в наш «розумне» житло .
Найпопулярнішими «розумними» замовленнями є управління освітленням, шторами, звуком (мультирум), а також системи «антіпотом». Якщо мова йде про приватні будинки, то до цього списку можна додати управління мікрокліматом в будинку і диспетчеризацію всіх інженерних систем. До послуг «розумного будинку» найчастіше вдаються власники приватних будинків і 3-х кімнатних квартир. Їх ця система приваблює в першу чергу тим, що робить умови проживання більш комфортними і легкими. Відправивши SMS зі свого мобільного телефону можна до приїзду, заздалегідь включити улюблену музику або налаштувати освітлення в будинку. Якщо господар квартири або будинку забув вимкнути будь-який з побутових приладів, система зможе зробити це самостійно.
Скільки це коштує «Розумний будинок»
На облаштування житлового простору інтелектуальними системами українці в середньому готові витратити до 30 тис. доларів.
Вартість розумного будинку залежить від того, якими системами в будинку ми керуємо, і яку марку обладнання використовуємо. Якщо взяти, наприклад, найпопулярнішу функцію – керування освітленням, то для 2-х, 3-х кімнатної квартири система обійдеться в 500-5 тис. дол Для приватного будинку, площею 100-200 кв. м – від 3 до 17 тис. дол.
Встановлення системи вимагає раціонального проектування, оскільки необхідно ретельно спланувати місця розміщення меблів, побутової техніки. Необхідно чітке визначення кількості та місць розташування панелей управління «розумним будинком», розеток, датчиків, відеокамер і т.д.
Світле майбутнє
Експерти прогнозують подальший розвиток «розумних будинків» і поширення цих систем не тільки в квартирах і будинках українців, а й у при управлінні комерційною нерухомістю.
За останні десять років робоче місце дуже сильно еволюціонувало і вимагає від забудовника враховувати величезну кількість дрібниць: від технічних до питань комфорту. Концепція «Розумний будинок» стає однією з обов’язкових умов при розробці комерційних площ високої якості. Однак далеко не всі девелопери сьогодні готові працювати в нових умовах, тому впровадження систем« Розумний будинок »в практику провідних девелоперів стане однією з головних умов успішності на ринку в найближчому десятилітті.
В найближчому майбутньому для розвитку системи, необхідно вирішити три основні завдання: доступність технології для людей (просування бюджетних систем); підготовка широкопрофільних фахівців на внутрішньому ринку України; створення регулюючого органу та законодавчої бази для систем автоматизації на належному рівні.