Як вберегтися від обману при купівлі квартири в будинку, що будується?

Як вберегтися від обману при купівлі квартири в будинку, що будується?Покупка квартири в будинку, що будується іноді пов’язана з ризиками (історія з “Еліта Центром” свіжа в пам’яті). Кілька порад про те, як потрібно підходити до питання покупки житла, щоб не стати жертвою обману або, так званої «недобудови».

Перш за все, потрібно поставитися до питання покупки житла в будинку, що будується  якомога прискіпливіше. Навіть якщо відповідна квартира уже на прикметі – наберіться терпіння. Для початку, зберіть якомога більше інформації про компанію-забудовника (у ЗМІ, інтернеті). Обов’язково поцікавтеся у тих, хто вже купував житло в будинках цього забудовника, чи задоволені вони покупкою, чи не виникало у забудовника проблем з терміном здачі.

У разі, якщо репутація забудовника бездоганна, і Ви вже вибрали будинок, в якому хочете купити квартиру, вирушайте в головний офіс компанії і з’ясовуйте, за якою схемою продає забудовник квартири. Зверніть увагу, що сьогодні в Україні легітимно діють тільки 2 види договорів: договір пайової участі у будівництві через Фонд фінансування будівництва та договір резервування і купівлі цінних паперів. Дізнайтеся, які саме документи треба буде підписувати.

Крім цього, обов’язково уточніть у забудовника наступну інформацію:

  • Чи є у нього в наявності дозвіл на будівництво?
  • Яким чином за ним закріплений земельну ділянку? (Договір оренди, акт про право власності, номер ділянки в кадастровому реєстрі)
  • Чи є у нього ліцензія будівельної компанії?
  • Яким чином фінансується будівництво? Чи фінансують його приватні інвестори (це досить ризиковано), або великі фінансові компанії та банки?

І на завершення – перед покупкою житла проведіть юридичний аналіз договорів, які Ви будете підписувати. А якщо Ви не впевнені у своїх силах з проведення правового та фінансового аналізу будівництва – обов’язково звертайтеся за допомогою до фахівців.

Ну і найголовніше, під час пошуку квартири вибирайте тільки надійних, відомих забудовників, будьте обережні з підозріло дешевими варіантами від сумнівних компаній.

Comments are closed.